Gdyby ktoś powiedział mi parę lat temu, że moje życie będzie wyglądało tak jak wygląda - nie uwierzyłabym. Jestem szczęśliwym człowiekiem i dziękuję za to, czego przyszło mi doświadczać choć nie jest to proste ... i dziękuję Mai za to, że jest.
RSS
czwartek, 24 lutego 2011
dzisiaj rano przywitały mnie dwa słońca - idzie wiosna!!!

 

poniedziałek, 21 lutego 2011
KONSEKWENCJA....

to od dzisiaj musi się stać moje drugie imię....!!!

 

.... ale od początku.

urodziny

 

Majka skończyła 9 lat. Impreza urodzinowa to nie jest to co "tygryski (Majcia) lubią najbardziej". Wierzę, że następne urodziny będą inne. Nie będzie płaczu, nerwów i totalnego rozbicia... Majka bedzie wypowiadała więcej słów i stanie się bardziej samodzielna, a toaleta nie bedzie omijana przez nią wielkim łukiem... wierzę i zrobię wszystko, żeby tak się stało.

 

 

koncert

05.02 w Czarnej Białostockiej odbył się kolejny już :) koncert, z którego dochód przeznaczony został na rehabilitację Majki! Ogromne podziękowania kieruję do :
zespołów- Hellraizer, Via Mistica, Neuropathia, Enfeeblement, In Extremis, Sinful Souls, Dyrektora Domu Kultury w Czarnej Białostockiej Grzegorza Bogdanowicza,Organizatora koncertu - "Mrówy". Dziękuje  ludziom kwestującym: Mariusz "Maryo" Wendołowicz, Milena Wendołowicz, Marta Zubrzycka, Kasia Gruchot.
Mediom za patronat medialny - Radio Akadera, Radio Białystok, Ga.

Nasi przyjaciele dochód  w kwocie 950 zł wpłacili na fundacyjne konto Majki - jeszcze raz moooocno Wam dziękujemy. Mariusz, Milena - cieszę się, że się poznaliśmy i spotkaliśmy. Mieć takich ludzi jak Wy wokół siebie, to ogromna wartość.

 

turnus

 

Od 14 do 19 lutego byłyśmy z Majką na turnusie rehabilitacyjnym w Czarnym Lesie. Praca na turnusie skupiała się na nauce mowy i poprawą pracy jej aparatu artykulacyjnego. Był to dla nas trudny ale bardzo wartościowy czas. Czeka nas ogrom pracy i długa droga do osiągnięcia upragnionych celów. Pani Asia i Pan Szymon (terapeuci i organizatorzy turnusu) pokazali nam jak pracować z Majką. Ich rady okazały się dla nas bezcenne.

Pani Asiu, Panie Szymonie dziękuję za wszystko i mam nadzieję, że damy radę!!!

 

 

Praca z Wujkiem Szymonem:)

 

 

i ta najbardziej przyjemna bo mało wymagająca praca z konikiem Panterkiem :)

 

dzisiaj

 

poszłam do optyka zamówić Majci nowe okulary - szok, duża wada to iduża cena - 1266 zł.!!!

bez Was tych Wszystkich którzy nam pomagają nie wyobrażam sobie walki  o dobrą jakość  Majki życia - kłaniam się Więc Wam bardzo nisko i dziękuję za to że jesteście przy nas...

 

 

ps.

Pani Asiu kiedy mam słabszą chwilę przypominam sobie Pani mądre słowa i obiecuję sobie samej - bedę KONSEKWENTNA

 

moje kochanie

Jacuniu bardzo Cię kocham, dajesz mi miłość, siłę i  bezpieczeństwo. Wszystkie najważniejsze chwile w moim życiu dzielę z Tobą i tak już będzie zawsze....

środa, 26 stycznia 2011
Moja królewna kończy dzisiaj 9 lat!

9 lat... jakie było?

Na pewno bardzo intensywne i emocjonalne.

Z jednej strony mała, egoistyczna do granic możliwości istota, z drugiej anioł który w ludzkiej postaci zszedł na ziemię i uczy jak żyć...

Nie zamieniłabym tego czasu na nic innego. Czasem bywa bardzo ciężko, tak ciężko, że chce się wyć z bezsilności ale za chwilę wraca wiara w sens ... i chce sie powtórzyć za Starym Dobrym Małżeństwem - "...Majka - Nie jestem Ciebie wart..." :)

 

 

 

 

 

Na naszej drodze pojawiła się kolejna niesamowita osoba. Jacuń poznał Mariusza w swojej nowej pracy. Maryo z Białegostoku jako człowiek czynu od razu przeszedł do konkretów - czyli pomocy Majce! To dzięki niemu odbędzie się kolejny koncert dla naszej córeczki. Tym razem w Czarnej Białostockiej - jak widać odległości czyli czasoprzestrzeń nie mają większego znaczenia...

Maryo i Ci wszyscy którzy maja swój udział w tym wydarzeniu - wielkie dzięki - niech moc będzie z Wami!

 

 

14 lutego jedziemy na kolejny turnus pod niosącym nadzieję tytułem "Pierwsze słowo"

http://pierwszeslowo.pl/

Czeka nas hardkorowa praca ale Majka jako silna babka na pewno da radę... :)

 

środa, 10 listopada 2010
Nowa strona i inne takie...

Rozpoczęła swe życie w sieci nowa strona Majki, stało się to za sprawą Artura Zabłockigo, któremu dziękuję z całego serca...


www.majoszka.pl


Majka ostatnio kiepsko sypia, może to moja wzmorzona w ostatnich dniach nerwowość odbija się na niej. Sobota zbliża się wielkimi krokami, a we mnie krew buzuje coraz mocniej. Staram się kurczowo trzymać myśli, że koncert się uda i wszyscy będą zadowoleni :)...

dobrze, że nie jestem w tym sama - dziękuję tym którzy są ze mną - Groh, Asia, Piotr, Artur, Faustyna...


Mam nadzieję, że dochód z koncertu zbliży nas do realizacji marzenia jakim jest wyjazd z Majką na delfinoterapię.


"Delfinoterapia - badania nad wykorzystywaniem delfinów do terapii dzieci cierpiących na choroby psychiczne i fizyczne, rozpoczęli w latach 70-tych amerykańscy naukowcy i neuropsychiatrzy z Uniwersytetu w Miami. Metoda ta polega na zabawach dzieci z delfinami, w czasie, których mali pacjenci wykonują określone ćwiczenia ruchowe. W czasie tych zabaw wiązki ultradźwięków emitowane przez delfiny przenikają przez ludzkie tkanki powodując drobne korzystne zmiany w zniszczonych komórkach. Delfiny ciekawi u człowieka wszystko, co odbiega od normy np. protezy czy też nowotwory i tam właśnie wysyłają swoje ultradźwięki regenerując zniszczone komórki. Podczas zabawy z delfinami zwiększa się też u człowieka wydzielanie endorfin, czyli naturalnych substancji produkowanych przez przysadkę mózgową. Endorfiny zmniejszają odczucie bólu, głodu, ułatwiając oddychanie, wpływają na termoregulację oraz wydzielanie się różnych hormonów. Efekt terapii okazał się rewelacyjny, udało się pomóc ponad 15 tys. dzieci, zwłaszcza cierpiącym na autyzm. Maluchy, które nie potrafiły wypowiedzieć ani jednego słowa teraz, rozmawiają czytają i reagują na otoczenie. "

Tekst Aleksandra Kowalczyk pełen tekst artykułu ukazał się w ZWIERCIADŁO nr 3/2008Majka od kiedy sięgam pamięcią kocha wodę i ryby, głęboko wierzę, że bezpośredni kontakt z delfinami pomógły otworzyć się jej na świat.

jeszcze jedno...

Mamo - dziękuję za Twoją mądrość i za to, że jesteś...

niedziela, 31 października 2010

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GyNPqud3Mhc

 

 

DAGA - DZIĘKUJĘ...

poniedziałek, 18 października 2010

Wróciłyśmy z turnusu rehabilitacyjnego. Tym razem była to Warszawa i  nasz fundacyjny ośrodek Amicus (http://www.osrodekamicus.pl). Przywiozłyśmy ze sobą mnóstwo pozytywnych doświadczeń...

 

My, 6.50 rano w drodze na zajęcia (-2 stopnie - brrrr)

Majka miała zajęcia codziennie między 8.00, a 15.00  - moja mała bohaterka ćwiczyła i pracowała bardzo dzielnie choć łez wysiłku też nie zabrakło.  Terapie, które miała tam zapewnione to między innymi SI, logopeda, psycholog, terapia kręgosłupa, i ćwiczenia z zastosowaniem kombinezonów leczniczych typu Adeli. Kadra ośrodka to niesamowici terapeuci - dziękujemy szczególnie Pani Prezes Urszuli Bogobowicz, Agnieszce Maj,Basi Michniewicz,Ani Lis,  Tomaszowi Raźnemu i cudownej Kadriji Płocharskiej. To piękne móc poznawać takie osoby...

 

Kadrija i Maja (dwa Anioły)

 

Jedynym utrudnieniem  były dla nas dojazdy z hotelu do Ośrodka, 8 przystanków autobusem i 6 metrem. Ale i tą trudność udało nam się przekuć w pozytywne przeżycia. Majka jako zagorzała podróżniczka świetnie dawała sobie radę w środkach komunikacji miejskiej, a ja przy niej uczyłam się ludzi... i muszę powiedzieć, że ciągle warto w nich wierzyć!

Sala doświadczania świata - doświadczamy więc...

Odbyłyśmy też trzy ważne wizyty specjalistyczne - ortopeda, ortodonta i okulista. Wnioski to -  podklejenie wzsystkich par butów na specjalna wysokość i w odpowiedni sposób, założenie na zęby stałego aparatu ze specjalną śruba co skutkować ma rozszerzeniem szczęki a tym samym zrobieniu miejsca na zęby, próba noszenia szkieł kontaktowych (wada -10 zmusza do różnorakich prób) przy założeniu , że Maja niestety nie dopuszcza od dłuższego czasu możliwości noszenia okularów.

okulista - ... po kropelkach

 

No i wiadomość z ostatniej chwili!!

Zapowiada się mega koncert dla Majki - dzięki wiellkim sercom chłopaków z Vavamuffin ich muzyka zabrzmi na żywo w naszym miescie!

Wielkie dzięki i wielki szacunek dla Was Panowie

"Nie można życia pytać o sens. Można życiu tylko sens nadać." - i tego się trzymamy!!!

 

środa, 26 maja 2010

Dzisiaj Dzień Matki - dla mnie od paru lat to czas zadumy... mój 15letni syn składając mi życzenia powiedział "...więcej wiary we własne siły Mamusiu..." hmmm

Majka nie wrecza kwiatów i nie daje buziaków od tak sobie... dzisiaj dała mi kwiaty (zebrane na łące przez brata) i dała buziaka...wow!

Średni syn dał mi ... wiele...

i moje ulubione ciastka - kokosowe

JESTEM MAMĄ - taka droga i jednocześnie wielkie szczęście...

środa, 05 maja 2010
magik...

Dzisiaj miałyśmy pierwsze zajęcia z Adamem. Adam to prawdziwy Magik! (http://www.zlotaczakra.cba.pl/), mąż Madzi (Wróżki Zębuszki ;)).

Adam będzie robił z majka terapię czaszkowo-krzyżową i różnego rodzaju masaże :)

 

Jak widać wyżej - Majce się podobało :)

Tak jak wszystko i wszyscy w naszym życiu Oni także nie znaleźli się w nim przypadkowo...

Dziękuję opatrzności, że czuwa...

wtorek, 04 maja 2010
muzycznie i majowo

Bilety na koncert czekały od trzech miesięcy. Choć czas nie jest sprzyjający, postanowiłam (dzięki namowom Jacka) zrobić coś tylko dla siebie i pojechać do warszawskiej stodoły ... nie żałuję!

To miał być koncert Gentlemana, dla mnie okazał się być koncertem S.O.J.A! Soldiers Of Jah Army - żołnierze po prostu mnie zabili - muzyczna uczta bez dwóch zdań!!!

Muzyka to bardzo ważna część mojego życia, w dużej mierze dzięki niej jestem tym, kim jestem. (zabrzmiało poważnie i górnolotnie ale chyba właśnie takie jest :))

 

W niedzielę wybraliśmy się do lasu. Chłopcy stwierdzili, że z nami nie jadą, bo mają swoje plany (upppss!), Majka natomiast pojechała z wielką ochotą (moja kochana przyjaciółka - na nią zawsze mogę liczyć).

Kiedy zobaczyłam jak wędruje sobie po leśnej ścieżce, sama bez pomocy widziałam, jaka jest z siebie zadowolona, jak bardzo czuje się samodzielna i jak wielką sprawia jej to radość. Cudownie byłoby gdyby sama mogła o tym opowiedzieć...

 

(Poza tym coraz bardziej boję się o przyszłość...)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8

[ Czytaj ksiege gosci][ Wpisz sie do ksiegi ]
Zaloz Swoja wlasna ksiege za darmo!